Güvenlik Politikası

     Dolandırıcılık yöntemleri zamana ve teknolojiye bağlı olarak değişmekte ve artmaktadır. Çeşitli banka ve kurumlar tarafından gönderilmiş gibi görünen sahte e-postalar son günlerde internette hızla yayılmaktadır. Bu e-postalarda verilen linkler aracılığı ile sizlerden, kişisel bilgileri, kart bilgileri ve şifreleri ile Internet Şubesi şifreleri istenmektedir. Bu tür eylemler internet üzerinden yapılan dolandırıcılık girişimleridir. Bu tür e-postalara kesinlikle yanıt vermeyiniz ve istenen bilgileri kesinlikle girmeyiniz.
 
     www.evakademisi.com e-posta yoluyla hiçbir şekilde Üye Girişi şifre işlemleri yaptırmamakta ve müşterilerin kişisel bilgilerini istememektedir.
 
     www.evakademisi.com Üye Girişini kullanmak istediğinizde tarayıcınıza sadece www.evakademisi.com adresini yazınız.
 

     KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

     Kredi kartı ile sitemizden alışveriş yaptığınızda kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 ve benzeri bilgileri bankalarımız ile paylaşılmasını da kabul etmiş sayılırsınız. Aksi takdirde satın alma işlemini tamamlamanız mümkün değildir. Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde EV AKADEMİSİ web sitesinde tutulmamaktadır veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin www.evakademisi.com veya www.evakademisi.net ara yüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

     Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128 mbit şifrelenmiştir. Bu şekilde internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlarda ele geçirilmesi önlenmiştir. Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için www.evakademisi.com adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
 

     E-POSTALARINIZIN GÜVENLİĞİ İÇİN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

     Size gönderilen e-postalarda bulunan herhangi bir linki tıklayarak veya farklı sayfalardan direkt yönlendirilme yöntemiyle www.evakademisi.com web sitesine giriş yapmayınız. www.evakademisi.com web sitesine girişine sadece www.evakademisi.com adresi üzerinde bulunan Portal Girişi linkini kullanarak giriniz.
 

    www.evakademisi.com WEB SİTESİ GÜVENLİĞİ İÇİN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

     Internet Explorer ve Netscape kullanan üyelerimiz, www.evakademisi.com web sitesi Girişi'nin Kullanıcı Adı /  Şifre sorulan giriş sayfasının ve işlem sayfalarının sağ alt köselerindeki KILIT işaretini kontrol etmelidir. KILIT işareti çift tıklandığında sayfanın SSL ile şifrelendiğini ve sitenin www.evakademisi.com’a ait olduğunu belirten ifadeler yer almalıdır. 

     Üye Girişi işlemlerinizi, güvenliğinden emin olmadığınız halka açık alanlardan (internet cife vb.) veya başkalarına ait bilgisayarlardan yapmayınız.
Halka açık bilgisayarlarda, kişisel şifrelerinizi ele geçirmek amacıyla kullanılan çeşitli programların yüklenmiş olması riski vardır.

     www.evakademisi.com Üye Girişi, Kullanıcı Adı, Şifre ve Parola gibi size özel bilgileri kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşmayınız. Bu bilgilerin yazılı olarak saklamayınız.
Hatırlamanızın daha kolay olacağını düşünerek adınızı, soyadınızı, doğum tarihinizi, telefon numaralarınızı vs. şifre olarak kullanmayınız. Bunlar, kolayca tahmin edilebilirler.
Şifrenizi mutlaka belirli aralıklarla değiştiriniz.

     www.evakademisi.com Üye Girişi’nden çıkarken mutlaka "Çıkış" butonunu kullanınız ve www.evakademisi.com Üye Girişi nden çıktığınızdan emin olduktan sonra pencereyi kapatınız.

     www.evakademisi.com çalışanları hiçbir zaman sizden şifre ya da parolanızı söylemenizi istemeyeceklerdir. Böyle bir taleple karşılaşırsanız lütfen Çağrı Merkezimizi arayarak durumu bildiriniz.

     www.evakademisi.com Üye Girişi işlemlerinizde olağandışı bir hareket olduğundan şüpheleniyorsanız Çağrı Merkezi ile irtibata geçiniz.
 

     BİLGİSAYARINIZIN GÜVENLİĞİ İÇİN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

     Bilgisayarınızda kurulu güncel bir anti-virüs yazılımı olmasına dikkat ediniz. Anti-virüs yazılımları, sisteminizi bilinen virüslerden ve olası saldırılardan korur. Anti-virüs yazılımı sürekli olarak güncellenmeli ve özellikle Internet’ten dosya indirirken çalışır halde tutulmalıdır. Disket veya CD den bilgisayarınıza program yüklemeden önce, disket veya CD yi mutlaka virüs tarama programından geçiriniz.

     Bilgisayarınızda kişisel güvenlik duvarı (firewall) yazılımının kurulu olması, güvenliğinize olumlu katkı sağlayan bir unsurdur. Bu yazılımlar, bilgisayarınızda bulunan dosya veya bilgilerin başka bir kullanıcıya sizin bilginiz olmadan gönderilmesini ve bilgisayarınıza uzaktan erişilmesini engeller. Kullandığınız tarayıcının güvenlik yamalarını mutlaka yükleyiniz. Bu tür güvenlik güncellemelerini kontrol etmek için kullandığınız tarayıcının yayımcısının web sitesinde bulunan “Download” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.